Welcome, Гост!!
follow us on... Facebook twitter google youtube rss

Автор Тема: Суеверия свързани със сватбата  (Прочетена 5666 пъти)

boriiana

• Водещ Модератор
  • Сгодена
  • Публикации: 10
    • Профил
Суеверия свързани със сватбата
« -: Ноември 08, 2012, 12:05:24 am »
Моля , суеверните да се задоволят само със заглавието
1, Традицията казва, че булката трябва да е цялата в бяло тъй като този цвят символизира чистота и невинност.
2, Булката трябва да носи нещо старо, нещо ново, нещо на заем,
3, Не бива да се носят перли, тъй като са символ на сълзите / заменете ги с диаманти/. Не ,не това е шега.Има поверие ,че булката на сватбата си не бива да носи бижута, а още по-малко скъпи.Ако тоалетът не позволява да се носи без бижу, то бижуто трябва да бъде от качествен метал и може би скъпоценни камъни, но в никакъв случай скъпи.
4, Младоженецът не трябва да вижда роклята на булката преди сватбата.
5, Булката се забулва от кумата преди да излезе от дома.
6, Кумът посреща младоженеца с бъклицата, ако няма бъклица е забранено да се взима  булката.
7, В нощта преди сватбата булката и младоженеца не трябва да бъдат заедно.  ;)
8, Сватбената рокля не се пере през първата година от брака.
9, Когато младоженецът стигне до дома на булката, той трябва да премине през три врати, да се пребори с три трудности и да откупи булката, като напълни обувката и с златни монети/може и в евро  ;D/ , докато тя и пасне идеално.
10,  Булката преминава през прага като стъпи първо с десния крак.
11, По пътя за църквата не трябва да се пресича пътя на булката и младоженеца.За целта няколко крачки пред тях вървели приятелките или шаферите, като пресичали всякакви опити на недоброжелатели. По пътя към храма булката трябвало внимателно да следи бъдещия си съпруг. Ако той се спъне, значи не е уверен в избора си и не иска да върви към олтара. Ако стъпи в локва, може да се пристрасти към алкохола,
12,  Който пръв стъпи на килима пред олтара, той ще командва в семейството. Има ,разбира се и друго поверие,което също сочи кой ще бъде господарят на дома – това ще е този от младоженците, който пръв излезе от църквата. Та моя съвет е ако единия стъпи пръв на килима пред олтара, другия да тича , за да излезе пръв от църквата, ;D
13,  Булката трябва да се пази, за да не види друга булка, а ако това стане двете трябва да си разменят по нещо.
14,  Броят на късметчетата, които кумата хвърля пред църквата трябва да бъде нечетен.
15,  Булката не се връща в дома, откъдето е тръгнала, като и тя и младоженеца не трябва да  минават по пътя, по който за дошли.
16, Танц на булката: Кумът пръв танцува с булката. Всеки следващ (независимо мъж, жена или дете), който танцува с булката й дава пари. Накрая младоженецът я откупва с цвете.Сега е момента булката да бъде находчива и да организира всички гости на дансинга.На младоженеца отново се пада най-лесното...да я откупи с цвете....хората с пари, той с цвете.Има и добра новина-поне няма да ощетява семейния вече бюджет. ;D
17,  Трябва да се внимава булката да не се спъне на прага на новия дом. Новобрачните трябвало да влязат у дома заедно, като едновременно престъпят през прага. Тогава всичко ще правят заедно, ще живеят в пълно съгласие. Най –добре е, ако мъжът внесе жена си на ръце...така нито булката ще се спъне, нито ще се породи спор кой е престъпил прага пръв. Има известен риск, ако младоженеца се спъне, носейки любимата си.... >:(
19, Особено значение има и кутийката, в която е бил венчалният пръстен. Тя в никакъв случай не трябва да попада в ръцете на булката – това не е на добро. Но затова пък, ако я вземе неомъжена гостенка, то тя скоро ще се омъжи.
20, Има и неща, които са абсолютно забранени в деня на сватбата, а именно: не трябва да се изпускат пръстените и ръкавиците,   булката и младоженецът не трябва да се снимат поотделно. Желателно е те да не се разделят нито за минута – колкото повече време от сватбата те са заедно, толкова по-здрав ще бъде бракът им.

21, За да живее бъдещото семейство безгрижно, в обувката на младоженеца поставяли по монета под двете пети. Когато късно вечерта младата жена събличала мъжа си, тези пари тя вземала за себе си. Тогава според поверието съпругът ще помни, че трябва да осигурява жена си  и децата си. На булката поставяли монети само под лявата пета - за защита от изкусителя, който стои зад лявото рамо./последното може да го пропуснете/ ;D

22, Навсякъде се смята, че ако по-малката сестра се омъжи първа, по-голямата сестра трябва да играе боса на сватбата – иначе няма никога да се омъжи./ как не го знаех тогава, щях да си върна на сестра ми за всичките пъти , в които ме е поступвала като малка.А ние даже и подарихме обувки ...по същата причина./

За сега ще приключа до тук, просто и да искам не мога да продължа.Особено като стигнах до: АКО СЕ ОЖЕНИШ ПРЕЗ МАЙ – ЦЯЛ ЖИВОТ ЩЕ СЕ МАЕШ, а моята сватба беше  точно през месец май... Някак си успях да преглътна това ,че от всичко казано от мен тази вечер ,,,мисля,че освен това, че бях в бяло и може би още едно две неща, май останалото съм го пропуснала.Отгоре на всичкото, когато вървяхме към църквата не само той , ами и аз се спънах.Ама те не направили три стъпала , а триста. Как да не се спъне човек.Добре,че все пак бяхме един до друг ,та се подкрепихме и физически и морално, че иначе щяхме вече да се преминали в рубриката за сватбени резили. И сега като се замисля , може би и аз трябваше да се задоволя само със заглавието.

svatba-forum.com

Суеверия свързани със сватбата
« -: Ноември 08, 2012, 12:05:24 am »

Онлайн магазин за бижута от естествени камъни